a
HomeZdrowie i UrodaGładka skóra nóg – jak o nią dbać?

Gładka skóra nóg – jak o nią dbać?

Gładka skóra nóg – jak o nią dbać?

Nie tylko w okresie letnim panie dbają o to, aby skóra ich nóg była jedwabista oraz gładka. W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele interesujących kosmetyków i przyrządów pozwalających tę gładkość zachować. Jakie metody okazują się najskuteczniejsze? Które będą wymagały od nas poświęcenia najmniejszej ilości czasu? Zapraszamy do krótkiego przewodnika!

Metody mechaniczne – maszynki do golenia, depilatory

Najpopularniejsza metoda na depilację nóg czy okolic bikini bez wątpienia jest stosowanie pianek oraz maszynek jednorazowych czy wielorazowego użytku. Pozwalają one na bezpieczne i szybkie usunięcie zbędnego owłosienia. Dodatkowo metoda ta nie jest droga. Niestety, wadą jest fakt, że włoski ścięte w ten sposób odrastają dość szybko i o gładkich nogach zapominamy już po 3-4 dniach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zabieg powtórzyć. Dla osób poszukujących jednak znacznie dłuższych efektów może okazać się to problematyczne!
Drugim popularnym sposobem depilacji jest stosowanie depilatorów – topowe marki oferują obecnie wiele modeli pozwalających na zmniejszenie dyskomfortu podczas depilacji np. poprzez nakładki masujące. Depilacja taka z pewnością jest skuteczniejsza, gdyż pozwala na wyrywanie włosów wraz z cebulkami.
Depilacja depilatorem pozwala na utrzymanie efektu gładkich nóg nawet do czterech tygodni. Zaletą jest również to, że włoski odrastają zdecydowanie słabsze, mniej widoczne. Problemem może być jednak ból – dla wielu pań ten rodzaj depilacji jest zbyt niekomfortowy.

A może laserowo?

Jedną z najnowocześniejszych metod depilacji jest stosowanie lasera. Metoda ta polega na stopniowym wypalaniu cebulek włosowych i doprowadzenia do sytuacji, w której nie będzie się ona odnawiała. Dzięki temu możliwe stanie się wyeliminowanie niechcianego owłosienia na dobre!
Wiele pań obawia się tego, że depilacja tego typu może okazać się bolesna. Specjaliści zapewniają jednak, że jest ona mniej nieprzyjemna niż w przypadku depilacji depilatorem.
Dowiedz się więcej o depilacji laserowej: medyczne-fbi.pl/depilacja-laserowa-krakow.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.