Categories:

Funkcjonalna kuchnia – jak ją zaaranżować?

Już dawno kuchnia przestała być wyłącznie miejscem przygotowywania posiłków. Dzisiaj kuchnie to przede wszystkim przestrzenie, w których spotykają się domownicy. Kuchnie powinny być funkcjonalne, zaprojektowanie zgodnie z wolą użytkowników. Mogą też idealnie wpisywać się w najnowsze trendy!

Jakie meble kuchenne wybrać?

Podstawa w kuchni są oczywiście meble. Jakie meble do kuchni okażą się najlepsze? Wśród wielu możliwości dostępnych na polskim rynku, jednymi z najchętniej kupowanych są dzisiaj meble kuchenne modułowe. Są to gotowe kolekcje meblowe, które pozwolą sprawnie i elegancko zaaranżować dowolne wnętrz lub aneks. Nowoczesne meble kuchenne w formie modułowej tworzy się z płyt meblowych – odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie kurzu. Płyty meblowe okrywa się laminatami, akrylem, lakierem lub dekorami imitującymi naturalne drewno. Nadają one płytom estetyki. Kolekcje modułowe są bardzo rozbudowane – znajdziemy w nich od kilkunastu do kilkudziesięciu elementów, wśród których możemy wybrać szafki stojące, wiszące, regały, witryny, słupki. Elementem, o który często pytają klienci, są meble pod zabudowę – te także znajdziemy w kolekcjach modułowych.

Funkcjonalne i modne!

Kuchnia może świetnie wpisywać się w obowiązujące trendy – przekonują projektanci i proponują wiele interesujących koncepcji kuchni. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się kuchnie nowoczesne, w których uwagę zwracają gładkie, lśniące fronty oraz brak klasycznych uchwytów. Takie meble doskonale prezentują się zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach. Drugą propozycją są kuchnie w stylu glamour – jasne i lśniące fronty szafek uzupełnia się złotymi dodatkami i np. wysokimi stołkami barowymi z tapicerowanymi siedziskami. W stylistyce glamour wspaniale prezentują się też powierzchnie imitujące kamień.