HomeDom i WnętrzeElegancki ogród – jak go urządzić?

Elegancki ogród – jak go urządzić?

Elegancki ogród – jak go urządzić?

Elegancki i zadbany ogród to marzenie każdego posiadacza chociażby skrawka ziemi. Okazuje się, że marzenie to możemy łatwo spełnić, nawet niewielkim nakładem pracy – kluczem jest odpowiednie planowanie i znalezienie takich dodatków, aby faktycznie stworzyć miejsce idealne do odpoczynku. Od czego zacząć?

Trawnik, kwiaty…

Podstawą jest zadbanie o piękny trawnik. Możemy wykorzystać w tym celu klasyczne nasiona i czekać na rezultaty siania lub też skorzystać z rolek trawnikowych, które znaleźć można w topowych sklepach ogrodniczych, hurtowniach, etc. Oczywiście warunkiem eleganckiego wyglądu trawy jest jej regularne koszenie i usuwanie chwastów.
Aby nieco ożywić otoczenie możemy posadzić kwiaty lub krzewy. Nie zniechęcajmy się, jeśli nie posiadamy doświadczenia ogrodniczego – obecnie wiele roślin nie wymaga specjalistycznych zabiegów, wystarczy je tylko zasadzić i regularnie podlewać. Jeśli nie chcemy tworzyć kwietników alternatywą będą sadzonki umiejscowione w donicach. Dzięki nim możliwe będzie stworzenie kwitnącego kącika. Jakie rośliny wybierać? Z pewnością lawendę, werbenę, niewielkie goździki. Jeśli cenimy zioła wybierajmy bazylię, rozmaryn, miętę.

Meble ogrodowe

88-64-1428671481_b69f4bbe21f3f7e6
Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwy – topowi producenci oferują nam wiele interesujących modeli, które z pewnością zachwycą nas swoim wyglądem i ceną. Największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszą się meble ogrodowe z technorattanu – są one lekkie, funkcjonalne, bez trudu można je czyścić. Technorattan jest materiałem uniwersalnym: tworzone są z niego fotele, siedziska, stoliki, kosze a nawet osłonki na donice.
Meble ogrodowe tworzone są również z litego drewna lub aluminium. Zaletą drewna jest jego olbrzymia wytrzymałość. Meble aluminiowe odznaczają się niewielką wagą. Meble drewniane mogą się jednak okazać zbyt przytłaczające do niewielkich ogródków.

Marcelina@mastermedia.info.pl

opakowania ekologiczne gabinet dentystyczny Kraków