a
HomeTechnologiaDrukarka laserowa czy atramentowa?

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Wybór drukarki powinien być przemyślaną decyzją, łączącą ze sobą wielofunkcyjność oraz oszczędność. Inna drukarka będzie nam potrzebna do biura, a jeszcze inna do domowego użytku. Obecnie na rynku mamy w czym przebierać, a każdy producent oferuje coś kuszącego. Nie każdemu opłaca się zakup urządzenia wielofunkcyjnego, dlatego warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Na jakie dodatkowe cechy i funkcje zwrócić uwagę?

Rodzaj drukarki a jej przeznaczenie

Przy wyborze drukarki ważnym parametrem jest technologia druku. Dostępne na rynku drukarki laserowe lepiej sprawdzają się w drukowaniu dokumentów tekstowych, natomiast atramentowe przydadzą się do drukowania grafik i zdjęć. Wybór zależy od tego, jakie funkcje będą nam przydatne i gdzie będziemy używać owego urządzenia.

W domowych warunkach, gdzie nie korzystamy za często z usługi drukowania lub potrzebujemy tylko niewielkiej liczby stron, najlepiej wybrać drukarkę atramentową. Tutaj pojawia się jeszcze kwestia zakupienia tuszu. W zestawie są zawsze oryginalne tusze, ale trzeba wiedzieć, czy jest to canon tusz czy też inny, aby nie kupować w ciemno. Można oczywiście też uzupełniać tonery we własnym zakresie, ale w wielu drukarkach lepiej postawić na tusze oryginalne. Producenci drukarek Canon posiadają w sprzedaży specjalny canon tusz, który jest przeznaczony stricte do danego modelu drukarki, co zapewnia jakość druku i dłuższą użyteczność urządzenia. Jednak nie wykluczają stosowania zamienników, chociaż różnica jest widoczna. Takie samodzielne uzupełnianie atramentu pozwala na obniżenie kosztów wydruku pojedynczej strony, co warto wziąć pod uwagę. Jednak wymaga to od nas trochę więcej zachodu, niż w przypadku zdecydowania się na pójście do sklepu i wzięcia z półki przykładowo canon tusz.
Jeśli drukujemy kilkanaście stron dziennie, to warto wybrać drukarkę laserową, która oferuje szybsze wydruki przy niższym koszcie eksploatacji. Sprawdzi się to w przypadku, kiedy to nie drukujemy zdjęć ani też kolorowych grafik.

W biurze sprawdzi się drukarka laserowa, co wiąże się głownie z niższymi kosztami oraz lepszą wydajnością urządzenia. Z kolei drukarka żeliwna wykorzystuje zamiast tradycyjnego canon tuszu, specjalny żel. Korzyścią płynącą z zainwestowania w tego typu drukarkę, jest przede wszystkim oszczędność i koniec problemów z rozmazanymi wydrukami. Chodzi o to, że żel nie wsiąka tak głęboko w papier i szybko wysycha. Dla wielu jednak osób takie rozwiązanie może okazać się problematyczne ze względu na to, że drukarki wykorzystujące technologię żelową są obecnie mało popularne i stosunkowo drogie, więc nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek finansowy. Czasami wystarczy pozostać przy tradycyjnej drukarce na atrament z canon tuszem w zestawie na start.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.