HomeDom i WnętrzeDom pełen ciepła!

Dom pełen ciepła!

Dom pełen ciepła!

Utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach jest dla nas szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym. Odpowiednia konstrukcja domu oraz zadbanie o wysokiej jakości elementy, takie jak okna czy drzwi z pewnością wpłyną nie tylko na nasz komfort, ale i stan naszego portfela. Co obecnie oferują nam producenci okien i drzwi? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Jak skuteczniej zadbać o zapewnienie termicznej izolacji mieszkania czy domu?

Aby mieć pewność, że w naszym mieszkaniu czy w domu utrzymywana będzie optymalna temperatura, a dodatkowo nie opróżnimy przy tym naszego portfela, warto skorzystać z możliwości, jakie dają okna energooszczędne. Ich konstruktorzy wykorzystali w tym przypadku najwyższej jakości materiały (szyby, okucia), jak i zadbali o odpowiednią konstrukcję okna – komory profili. Ważna jest także wentylacja, bez konieczności otwierania okien – ułatwią to nowoczesne systemy wentylacyjne.
Ciekawym rozwiązaniem są także okna pasywne, których cechą charakterystyczną jest wykorzystanie kilku szyb. Wybierając okna ważne jest także zwrócenie uwagi na parametr Uw, podawany przez producenta. Jeśli Uw jest niższe niż 0,8 W/m²K, to znaczy, że produkt jest pasywnym i zapewni nam komfort cieplny nawet w najchłodniejsze dni!

Marcelina@mastermedia.info.pl