Categories:

Dieta pudełkowa bezglutenowa

Uczulenie na gluten jest wbrew pozorom bardzo popularne i co ważne, często na ten gluten uczulone są osoby, które nawet nie zdają sobie z tego sprawy

 

Zdarza się, że wiele negatywnych reakcji naszego organizmu zrzucamy na karb zmęczenia czy po prostu chorób cywilizacyjnych, a w rzeczywistości powodem takiego stanu rzeczy są nasze alergie pokarmowe, również te nieodkryte, jak na przykład alergia na gluten. Nie musimy mieć wcale celiakii, by być wrażliwym na gluten. W niektórych przypadkach nie powoduje on silnej reakcji, ale jest ona na tyle intensywna, że odczuwamy jakieś dolegliwości. Dieta w takiej przypadłości musi być dostosowana do potrzeb osób cierpiących na celiakię lub nadwrażliwość na gluten i co ważne, w jej składzie nie może być niczego, co ten składnik zawiera. W większości przypadków już po tygodniu można zauważyć, że samopoczucie jest zdecydowanie lepsze, a dieta pudełkowa Radom przynosi efekty.

Dieta pudełkowa Radom z produktami bezglutenowymi

Gluten występuje w wielu popularnych produktach i mieszankach. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często mamy do czynienia z glutenem i jak ogromne spustoszenie może siać w naszym organizmie. Może wpływać bardzo negatywnie na stan naszego zdrowia i często się tak właśnie dzieje, gdyż jest on wyjątkowo zdradliwy. Może powodować choroby autoimmunologiczne i często zdarza się też tak, że pogarsza samopoczucie. Gluten występuje głównie w gotowych potrawach, ale jedząc w restauracji czy nawet pijąc kawę w kawiarni, również możemy się z nim spotkać. Czasami mamy swoje ulubione potrawy, z których po prostu trudno nam jest zrezygnować. Kiedy natomiast korzystamy z gotowej diety, wszystko wygląda całkowicie inaczej, gdyż możemy przede wszystkim smakować nowe potrawy i nie kusi nas, by zjeść coś innego. Dieta pudełkowa Radom – fitapetit.com.pl wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń. Może być smaczna i zdrowa, a kto jej spróbował, ten na pewno doceni smak i ogromną różnorodność.