HomeZdrowie i UrodaCzym jest masaż klasyczny pleców?

Czym jest masaż klasyczny pleców?

Czym jest masaż klasyczny pleców?

Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg, który znajduje się w ofercie każdego gabinetu masażu. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako element, który wspomaga zwalczanie wielu chorób, a także dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych oraz ginekologicznych.

Jakie działanie ma masaż klasyczny i jak się go wykonuje?

Klasyczny masaż może mieć różne działanie: przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, pobudzające, wyciszające, a także odchudzające. Prawidłowo wykonany bardzo silnie działa na mięśnie, ponieważ poprawia ukrwienie i dotlenienie mięśni, a także wzmacnia je, powodując wzrost ich wydajności i wytrzymałości.
Masaż klasyczny wykonywany jest na specjalnym stole do masażu przy użyciu specjalnej oliwki, która umożliwia płynne ruchy dłoni masażysty po ciele pacjenta. Skutkiem takiego zabiegu jest poprawa krążenia krwi, regeneracja mięśni oraz poprawienie ogólnego samopoczucia pacjenta.

Masaż klasyczny pleców.

Masaż klasyczny pleców to zabieg zarówno leczniczy, jak i relaksujący, gdyż pozwala ukoić nerwy i rozluźnić napięte mięśnie. Przez specjalistów jest określany jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu różnych chorób, które dotykają nie tylko ciało, ale również umysł.
Połączenie masażu klasycznego z aromaterapią oraz muzykoterapią bardzo dobrze wpływa na łagodzenie takich dolegliwości jak napięciowe bóle głowy, bóle stawów oraz mięśni, skurcze mięśniowe, a także wszelkiego rodzaju napięcia psychiczne.

Jak działa masaż klasyczny pleców?

Taki masaż działa na wiele sposobów, ponieważ rozluźnia, łagodzi bóle oraz pobudza krążenie. Bardzo często stosuje się go przed aktywnością fizyczną w celu rozgrzania mięśni i przygotowania ich do zwiększonego wysiłku.
Głównym działaniem masażu klasycznego pleców jest łagodzenie takich dolegliwości jak choroby reumatyczne, niewydolność krążenia, obrzęki, a także bóle pleców i karku. Warto jednak wiedzieć, iż głównymi przeciwwskazaniami do jego stosowania są krwiaki, żylaki, ciąża czy zaburzenia krzepliwości krwi.
Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Marcelina@mastermedia.info.pl