a
HomeDom i WnętrzeCzy warto mieszkać w Katowicach?

Czy warto mieszkać w Katowicach?

Czy warto mieszkać w Katowicach?

Spośród wszystkich miast Polski Katowice są jednym z większych mimo, że prawa miejskie mają dopiero od stu pięćdziesięciu lat. Jednak osoby czujące swojego miejsca w kraju niezbyt często wybierają je jako miasto, w którym miałyby się znajdować ich apartamenty, mieszkania i domy. Jest przynajmniej kilka powodów, a część to po prostu mity.

Dlaczego nie Katowice?

Katowice nie uchodzą za miasto zbyt atrakcyjne. Najczęściej wśród wad wymienia się peryferyjne położenie, brak intensywnego życia kulturalnego lub niezbyt atrakcyjną infrastrukturę tego byłego górniczo – hutniczego ośrodka na śląsku. Katowice mniej lub bardziej słusznie uchodzą za miasto nieurodziwe i prowincjonalne, chociaż sporej wielkości.

Osoby nieprzekonane przeciwstawiają mu pełną życia Warszawę lub obfitujące w wydarzenia kulturalne i wizyty obcokrajowców Wrocław i Kraków. Z pewnością są to miasta z tradycją, jednak także apartamenty w Katowicach warto obejrzeć rozglądając się za swoim miejscem do życia.

Jak sprawy wyglądają w rzeczywistości?

Katowice wbrew pozorom to nie tylko szare bloki i kopalnie. w rzeczywistości połowa powierzchni tego miasta to tereny zielone, dla fanów architektury znajdują się też urokliwe zabytki poprzemysłowe. Modernizm odcisnął tutaj swoje piętno, pozostawiając interesujące zabudowania i założenia przestrzenne, których na próżno szukać we Wrocławiu, zniszczonym wojną, lub Krakowie.

w Katowicach nie jest też wcale nudno. Kupując tu apartamenty lub mieszkania można mieć pewność, że w okolicy będą obywały się ciekawe koncerty. Zresztą, to tutaj znajduje się słynny spodek, w którym od lat grane są największe koncerty w Polsce.

Oferta mieszkaniowa

Dla osób szukających swojego lokum niezaprzeczalną atrakcją będzie fakt, że w tym mieście ceny nieruchomości są naprawdę niskie. Do Katowic przyjeżdżają ludzie z całej Polski, szukając mieszkań, domów i apartamentów. Można je kupić o wiele taniej niż w innych dużych miastach.

Stolica Śląska posiada także niezłą infrastrukturę i węzły komunikacyjne, przez co dojazdy do szkoły i pracy nie są uciążliwe.

Tekst powstał we współpracy z Friendly inn – apartamenty Katowice

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.