Categories:

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Powiększanie ust to zabieg iniekcyjny, który polega na wprowadzeniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej. Procedura jest bezpieczna i mało inwazyjna, ale pod warunkiem, że wykonywana jest przez doświadczonego specjalistę. Wyjaśniamy, na co należy uważać, decydując się na powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Na czym polega powiększanie ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym odbywa się w znieczuleniu miejscowym specjalną maścią. Po zadziałaniu preparatu lekarz przystępuje do wstrzykiwania wypełniacza. Kwas hialuronowy ma konsystencję gęstego żelu i podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły. Procedura trwa mniej więcej kilkanaście minut. Efekty wypełniania ust pojawiają się niemal natychmiast – od razu po opuszczeniu gabinetu można zauważyć wyraźne powiększenie ust. Kwas hialuronowy pozwala na uzyskanie pięknych, symetrycznych i pełnych warg. Przy okazji odmładza skórę okalającą usta.

Po zabiegu należy pić dużo wody, dzięki czemu kwas hialuronowy dobrze zwiąże się w tkance. Przez kilka dni niewskazane jest korzystanie z sauny, basenu i solarium. Dopóki usta się nie zagoją nie można spożywać alkoholu, palić papierosów oraz intensywnie trenować. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest ważne, aby uzyskać najlepsze rezultaty oraz uniknąć powikłań. Dla podtrzymania efektów powiększanie ust kwasem hialuronowym można powtarzać co 6-12 miesięcy.

Bezpieczeństwo zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w ludzkim organizmie. Szczególnie dużo znajdziemy go w skórze. Wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia się jej ilość stopniowo się zmniejsza. Naturalne pochodzenie kwasu hialuronowego sprawia, że jest bezpieczny i nie wywołuje negatywnych reakcji organizmu – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Chirurgii Plastycznej Ambroziak w Piasecznie. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają na odmłodzenie skóry oraz zniwelowanie niektórych niedoskonałości, takich jak zbyt wąskie usta. Profesjonalnie zaaplikowany wypełniacz stanowi bezpieczny i wyjątkowo naturalny sposób na powiększenie i wymodelowanie ust.

Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej przed iniekcją kwasu hialuronowego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się lekki ból i uczucie dyskomfortu, które mijają po ustąpieniu obrzęku. Przez pierwsze dni po zabiegu usta mogą być tkliwe i zaczerwienione. Po około tygodniu wszelkie skutki uboczne powinny ustąpić, ukazując ostateczne efekty.

Jeśli powiększanie ust, to tylko u specjalisty

Nieprofesjonalnie wykonany zabieg może skończyć się przykrymi konsekwencjami. Do najczęstszych błędów, popełnianych przez niekompetentnych kosmetologów i lekarzy należą: zła metoda wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, podanie preparatu za płytko lub za głęboko oraz zbyt duża objętość wypełniacza. Na skutek tego może dojść nie tylko do szpecących efektów, ale też do poważnych problemów zdrowotnych, np. zatkania naczyń krwionośnych, niedokrwienia i zatoru. Dlatego ważne jest, żeby na zabieg powiększania ust najlepiej jest wybrać się do miejsca, gdzie wykonywany jest on przez odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza. Odwiedź tę stronę, aby poznać listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.