HomeDom i WnętrzeCzy duży parasol ogrodowy zmieni naszą strefę wypoczynkową?

Czy duży parasol ogrodowy zmieni naszą strefę wypoczynkową?

Czy duży parasol ogrodowy zmieni naszą strefę wypoczynkową?

Współcześnie stworzenie wygodnej strefy wypoczynkowej blisko domu nie sprawia żadnego problemu. Wystarczy wybrać dopasowany do naszych potrzeb komplet meblowy oraz dodatki. Ogród czy taras mogą być miejscem relaksu, czytania książek, podawania posiłków, rekreacji, spotkań w gronie znajomych. Możliwości jest naprawdę wiele. Szukając idealnych elementów wyposażenia nie zapomnijmy o kupnie trwałego parasola ogrodowego.

Dlaczego warto pomyśleć o parasolu w naszym ogrodzie?

Kupno parasola dyktowane jest przede wszystkim ochroną przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz chęcią wypoczynku w cieniu. Znacznie mniej osób myśli o tym, jak bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia jest promieniowanie UV. Nadmierna ekspozycja na słońce szybko sprawi, że na naszej skórze pojawi się zaczerwienienie. Brak ochrony przed słońcem może prowadzić również do udarów.

Jakie parasole oferują nam topowi producenci?

Wśród najchętniej wybieranych modeli króluje duży parasol ogrodowy. Rozłożysta czasza wykonana z poliestru pokrytego poliuretanem skutecznie osłoni nas przed silnym promieniowaniem UV oraz uchroni przed deszczem. Zastosowanie poliuretanu pozwala także na zminimalizowanie wnikania kurzu. O odpowiednie ułożenie materiału na czaszy dbają sprężyny naciągowe. Czasza w nowoczesnych modelach może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Parasole ogrodowe oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie takiego tworzywa pozwoliło na wyeliminowanie działania wilgoci i pojawiania się ognisk rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomej stopie, dzięki której użytkownik może rotować parasol o 360 stopni. Parasole mogą być osadzane na podstawach do wkopania w ziemię, klasycznych podstawach czy tez podstawach z niewielkimi kółkami i hamulcem.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Leave A Comment