HomeZdrowie i UrodaCo warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest prawdziwym bohaterem kosmetologii i medycyny estetycznej ostatnich lat. Czym jest substancja wpływająca na piękny wygląd skóry? Dlaczego kobiety na całym świecie pokochały miłością bezwarunkową kosmetyki zawierające w sobie kwas hialuronowy? Sprawdź!

Naturalny składnik skóry

Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym naturalnie występującym w naszej skórze, stawach oraz w gałkach ocznych. Najważniejszym zadaniem związku będącego składnikiem  macierzy międzykomórkowej jest wiązanie cząsteczek wody (według specjalistów, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związa
aż 250 cząsteczek wody). Sprężystość i gładkość młodej skóry to zasługa właśnie naturalnej substancji, która również przyczynia się do szybszego gojenia ran, a następnie blizn. Niestety, wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada, co przekłada się na kondycję skóry. Szacuje się, po 40. roku życia mamy o połowę mniej dobroczynnej substancji, niż w okresie niemowlęcym.

Przywróć utracony blask swojej skórze

Dzięki rozwojowi medycyny, możemy w prosty i bezinwazyjny sposób przywrócić skórze piękny wygląd. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się gabinety medycyny estetycznej oferujące wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. W skórę aplikuje się kwas hialuronowy wzbogacony o składniki nadające mu odpowiedni odczyn pH, konserwanty oraz substancje łączące cząsteczki kwasu, dzięki czemu kwas rozkłada się dopiero po kilku miesiącach od wykonania zabiegu. Dzięki nowoczesnym metodom, możemy cieszyć się piękną, promienną skórą i wygładzonymi zmarszczkami nawet przez półtora roku! Więcej informacji na temat zabiegów wykorzystujących dobroczynny kwas znajdziesz na stronie filine.pl.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.