HomeTechnologiaCharakterystyka rusztowań jezdnych.

Charakterystyka rusztowań jezdnych.

Charakterystyka rusztowań jezdnych.

Wykonywanie prac na wysokościach wymaga montowania rusztowań. Mogą mieć one konstrukcję stałą lub mobilną, wszystko zależy od specyfiki wykonywanych prac i miejsca do dyspozycji.

Rusztowania jezdne

Ten typ rusztowań jest szczególnie przydatny przy wykonywaniu prac wewnątrz pomieszczeń. Zamontowany system kółek umożliwia łatwe przemieszczenie rusztowania w potrzebne miejsce.
Nowoczesne rusztowania jezdne wykonane są z aluminium, dzięki czemu są lekkie i łatwe do przesuwania bez konieczności demontażu. W przeciwieństwie do cięższych konstrukcji rusztowań stałych nie niszczą podłogi w pomieszczeniach.
Rusztowania jezdne są łatwe w montażu i demontażu, ponieważ poszczególne elementy łączone są za pomocą zatrzasków. Montaż nie wymaga więc stosowania dodatkowych narzędzi. Podobnie jak w rusztowaniach modułowych podesty mogą być jednolite lub z klapką ułatwiającą przemieszczanie się pracowników po różnych poziomach rusztowania. Kółka rusztowania wyposażone są w dźwignie hamulcowe, które gwarantują pełną stabilność konstrukcji. Montując rusztowanie na zewnątrz można dodatkowo zamontować podpory stabilizacyjne.

Kwestie prawne

Rusztowania jezdne, podobnie jak rusztowania stałe, muszą spełniać warunki normy PN -EN 1004, co zapewnia pełne bezpieczeństwo wykonywania prac na wysokości. Należy pamiętać, że rusztowanie może być montowane tylko przez osoby mające odpowiednie uprawnienia.

Wady rusztowania jezdnego

Nie jest ich dużo, ale największą jest ograniczenie wysokości rusztowania do 14 m. To znacznie ogranicza możliwość ich zastosowania przy wykonywaniu wyższych elewacji. Z powodu
zastosowanych kółek rusztowanie musi być montowane na równej nawierzchni. Niestety rusztowania jezdne montowane na zewnątrz narażone są na kradzieże, dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć lub za każdym razem demontować po zakończeniu prac, nie zajmuje to dużo czasu.
Nie ulega wątpliwości, że rusztowania jezdne są doskonałym rozwiązaniem dla firm wykonujących prace remontowe, konserwatorskie, malarskie lub montujące oświetlenia.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.