HomeBiznesBezpieczeństwo w kopalniach – jak dbać o zdrowie górników?

Bezpieczeństwo w kopalniach – jak dbać o zdrowie górników?

Bezpieczeństwo w kopalniach – jak dbać o zdrowie górników?

Praca w kopalniach kwalifikowana jest jako jedna z najbardziej niebezpiecznych oraz zagrażających zdrowiu i życiu pracowników. Co rusz słyszymy o kolejnych wypadkach pod ziemią. Niestety, większość z nich to wynik nieprawidłowo działających zabezpieczeń lub ich całkowitego braku! Jakie unowocześnienia wprowadzane są do kopalni w celu polepszenia komfortu pracy pod ziemią?

Prawidłowa wentylacja

Z pewnością jednymi z najczęściej stosowanych zabezpieczeń są liczne szyby wentylacyjne. Ich zadaniem jest odprowadzanie dwutlenku węgla oraz innych trujących gazów na powierzchnię ziemi> Sprawnie działająca wentylacja jest kluczem także do obniżenia temperatury panującej w podziemnych chodnikach. Wentylacja sprzyja lepszemu oddychaniu, wentylowaniu organizmów górników. Wentylatory przemysłowe wykorzystywane w kopalniach musza być odporne na szereg czynników, aby odznaczały się przede wszystkim niezawodnością. Wentylatory kopalniane posiadają również wzmocnione obudowy, aby jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie.
Wentylatory przemysłowe powinny być odporne na niskie i wysokie temperatury, jak również na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Więcej o wentylatorach czytaj na stronie planetfan.pl.

Marcelina@mastermedia.info.pl