HomeDom i WnętrzeArmatura i ceramika łazienkowa – którą wybrać?

Armatura i ceramika łazienkowa – którą wybrać?

Armatura i ceramika łazienkowa – którą wybrać?

Ważną częścią każdej łazienki jest armatura i ceramika łazienkowa. To wśród niej wyróżniamy baterie umywalkowe, wannowe oraz te prysznicowe. Wszystkie mają spełniać podobne funkcje i muszą być przy tym bardzo praktyczne. Niestety, wciąż wiele osób nie wie, jak dobrać armaturę i ceramikę łazienkową, aby była ona funkcjonalna i estetyczna. Na szczęście wystarczy wziąć pod uwagę pewne kryteria, aby zainwestować w idealne baterie.

Ekonomiczna armatura łazienkowa

Nie ma nic dziwnego w tym, że każdy człowiek lubi stawiać na rozwiązania pozwalające mu zaoszczędzić. W przypadku baterii sprawdzą się więc te jednouchwytowe. Dzięki nim można bardzo szybko zmienić temperaturę wody oraz jej strumień, także nie marnuje się przy tym płynu. Przy tym najlepszym rozwiązaniem będą baterie z termostatem, pozwalające na określenie jednej, stałej temperatury wody, którą nie trzeba później manewrować.
Dobrym rozwiązaniem będzie także armatura i ceramika łazienkowa posiadająca perlator bądź aerator. Są to rodzaje niewielkich sitek umieszczanych na wylewce, dzięki którym można ograniczyć zużycie wody. Poprzez zastosowanie sitka zwiększa ona swoją objętość, gdyż jest napowietrzana.

Trwała armatura łazienkowa

Baterie łazienkowe muszą być również trwałe i wytrzymałe, aby nie trzeba ich było nieustannie wymieniać. Jeśli chodzi o korpus i wylewkę armatury, powinny być one wykonane z mosiądzu. To materiał charakteryzujący się niezwykłą trwałością i często objęty kilkudziesięcioletnią gwarancją. Ważna jest jednak przy tym jakość stopu, o której producenci zwykle nie zamieszczają informacji. Aby ją sprawdzić, można porównać sobie wagę poszczególnych elementów armatury. Im cięższa będzie bateria, tym lepsza będzie jej jakość i trwałość.

Armatura łatwa w montażu

Poszczególne baterie łazienkowe rozróżnia się także względem sposobu ich montażu. Zależy on od umiejscowienia instalacji wodnej. Jeśli jest znajduje się ona powyżej umywalki, trzeba wybrać baterie ścienne. W przeciwnym wypadku (instalacja wodna poprowadzona poniżej umywalki) sprawdzą się baterie stojące, potocznie zwane sztorcowymi.

Styl armatury

Na samym końcu warto sprawdzić, jak w ogóle prezentuje się armatura i ceramika łazienkowa. Producenci proponują najróżniejsze baterie, które mogą być utrzymane w stylu nowoczesnym, klasycznym, jak i bardzo oryginalnym. Warto baterie dopasować do aranżacji łazienki, bo mogą stać się one jej niezwykłym, atrakcyjnym dodatkiem. Wtedy zyskuje się dwie rzeczy w jednej – praktyczny element i oryginalną ozdobę.

Marcelina@mastermedia.info.pl

opakowania ekologiczne gabinet dentystyczny Kraków